KAMPIOENSCHAP
KAMPIOENSCHAP
Nicky Gielkens zoekt een bakkenist wegens de knie kwetsuur van broertje lief, Djordy Gielkens, die denkelijk uit ligt tot einde seizoen.
Diegenen die zich geroepen voelen om het seizoen vol te maken binnen de rangen van de VLM federatie aan de zijde van Nicky kunnen contact opnemen met hem op het nummer 0032 499 223 533 of via zijn Facebook pagina in een persoonlijk berichtje.
Zijspan team # 76 dankt al bij voorbaat eventuele kandidaten.
Op de Ketelberg in Eersel kregen we bij aanvang van de oefeningen 17 teams te zien met veel rare combinaties voor de volgende proef van het Belgisch kampioenschap. Stan Goeyvaerts was terug in het gezelschap van Dennis Van Den Bulck maar pakten slechts de tweede tijd. Best wel verrassend te noemen was dan de prestatie van Karl Goossens & Dave Gorris die de snelste tijd noteerden en toch zeker als je weet dat Karl nog volledig onder de antibiotica zat en beroep moest doen op Dafelgan om te kunnen rijden na zijn medische problemen. Een mooie derde tijd was er voor Larris Hendrickx & Yan Hereygers. Op een vierde plaats kregen we dan Christof Van Der Veken & Thomas Smeuninx. Inderdaad met de bakkenist van zijn vader. De vaste passagier Kevin Mans ligt er verschillende weken uit en misschien wel de rest van het seizoen na een slecht bekomen wedstrijd binnen de MCLB rangen op de nationale feestdag in Middelkerke. Op vijf en heel knap Nicky & Djordy Gielkens. Op zes dan Jimmy Vaes die aantrad met Joeri Heleven in het bakje. De zevende plaats was weggelegd voor Luc & Kenny Van Den Plas terwijl de achtste voor Marcel Jennes & Dany Meeus was. Ook een mooie negende tijd voor vader en zoon Wim & Dennis Derboven die op zaterdag eerst het bericht de wereld instuurden van niet te zullen rijden in Eersel. De tiende tijd was er dan weer voor Ben Segers & Dave Gorremans. Een elfde tijd kregen we dan voor Patrick Van Der Veken die met bakkenist Peter Verlinden reed. Peter is normaal de vaste sidekick van Geert Mans die niet aanwezig was. (Verslag: Jo Nijs )
De komende twee weken trekken onze WK-gangers richting baltische Staten waar komend weekend de Grand Prix van Estland (Kivioli) wordt verreden, en de week erna de GP van Letland (Kegums) op de rol staat. Twee cruciale weekends, die het WK in de defintieve plooi kunnen doen vallen, zo is in het verleden reeds meermaals gebleken. Nadien volgen nog slechts drie races, met name Roggenburg, Saint Jean d’Angely en Rudersberg.
Bax-Stupelis , die afgelopen weekend reeds met succes aan het werk waren in Letland - om te acclimatiseren - hebben nog steeds stevig de WK-leiding in handen, en kunnen verdedigend aan de klus beginnen. De Fransen Giraud-Musset moéten aanvallen , willen zij hun titelkansen gaaf houden.
Valentin Giraud , wiens racetruck op de terugweg van Strassbessenbach achteraan werd aangereden door een vrachtwagen, werd afgelopen zondag in Ahun alvast – voor de vierde keer - Frans kampioen.
En hoe zit het met onze Belgen ?
Wie Vandaag niet aan de Belgische kust, in Turkije, in de Dominicaanse Republiek of op tomorrowland was (of in zijn zetel met een fleece-dekentje). Die was afgezakt naar Aspelare. De mannen van MX team Halve gaze tekenden een mooi parcours uit met wat technische passages maar ook wat lange en vóoral brede stukken.
Verslag en foto's door Jan Vanstaen
Het Belgisch kampioenschap zijspancross is halfweg. Jan Hendrickx zit op kruissnelheid en heeft ondertussen de leiding stevig in handen. Met Moerbeke-Waas, Genk en Hasselt zit het Vlaamse luik van dit BK 2015 er op. Vooral Hasselt was een voltreffer van formaat, waar zelfs in twee categorieën kon gezijspancrosst worden.
Het vervolg van het BK wordt verreden in Wallonië, waar met name Orp le Grand (23 aug) , Mont Saint Guibert ( 6 sept, samen met BK Inters) en Quievrain (4 okt, finale BK , samen met Coupe de l’Avenir) stuk voor stuk een heerlijk motorcross-circuit aanbieden, en de hand reiken naar de Belgische zijspancrossers om te bewijzen dat zijspancross wel degelijk een volwaardig onderdeel is van de Belgische motorsport-scène. Maar om dàt te kunnen bewijzen , heb je uiteraard voldoende deelnemers nodig. We kunnen ons levendig inbeelden dat , indien er slechts een handvol driewielers op de uitnodiging zouden ingaan, het enthousiasme van deze organisatoren voor onze mooie sport, snel bekoeld zal zijn. Onze slogan “Allen daarheen”, is hier dan ook meer dan ooit op zijn plaats.
Voor teams die met een daglicentie dienen aan te treden, voorziet men in Orp le Grand alvast een tegemoetkoming van vijftig euro per team, die op zondagavond bij de uitbetaling wordt terug betaald. Als dàt geen mooie geste is, dan weten wij het ook niet meer .
Inschrijfformulier en info ivm Orp le Grand onder de gekende gele knop hieronder.
De BK-tussenstand, met een prijzenpot voor de top vijf van het eindklassement, vindt u bovenaan onze site.
Middelkerke, al jaar en dag de afspraak op 21 juli. Er waren maar liefst 29 combinaties afgezakt naar de westkust. En als ik het goed voor heb is dat toch wel een record. Geen twijfel mogelijk zijspancross leeft. Dirk Hofman en zijn equipe verdienen dan ook alle krediet voor deze pracht organisatie.
Na het grote succes van vorig jaar, worden er ook dit jaar - daags voor de MCLB-wedstrijd aldaar - opnieuw wedstrijden georganiseerd voor Vrijetijds zijspannen in Oostrozebeke op zaterdag 8 aug.
Om alles wat geordend te laten verlopen wordt er gevraagd om vooraf in te schrijven via onderstaande link, naar het inschrijvingsformulier. Bij aankomst ter plaatse dient men zich dan te gaan aanmelden in de feesttent, van 10.45 tot 11.45 u. De trainingen worden verreden om 12.15 uur. de beide reeksen zijn voorzien om 14.55 u en om 17.35 u. Telkens twee manches van 15 min. + 1 ronde. De deelnemers worden te rplaatse ingedeeld in twee groepen. Nieuw dit jaar is, dat er extra klassementen worden opgemaakt (met huldiging achteraf) voor 55 plussers, en voor gemengde duo's.
De drijvende kracht achter deze organisatie is Mathieu Verbrugghe, die kan gecontacteerd worden via GSM 0472/761886 of per mail : verbrugghe.mathieu@hotmail.com
Na een weekje onderbreking was de volgende afspraak binnen de rangen van de VLM een organistatie van MC Hanenberg, het team rond Jurgen Van Nooten, op het alom bekende circuit de Duinberg in Retie. Onder een hemel die niet goed wist wat het wou kwamen 16 teams opdagen voor deze wedstrijd. Grote afwezigen vandaag waren de teams van Karl Goossens & Dave Gorris en Christof Van Der Veken & Kevin Mans en dan nog ook nog eens Dennis Van Den Bulck. Karl was er niet omwille van medische redenen en zodoende moest ook Dave Gorris aan de kant blijven. Christof was op vakantie naar betere oorden en Dennis was naar de GP zijspannen in Duitsland als toeschouwer. Dus werd van de nood een deugd gemaakt en reden Stan Goeyvaerts & Kevin Mans samen. (Verslag: Jo Nijs )
De feesttent en de huldiging , dààrvoor alleen al zou je elk jaar weer naar Strassbessenbach afreizen. De Deutsche Gemütlichkheit vierde opnieuw hoogtij op zondagavond in Bessenbach. Redenen te over : Prachtige wedstrijden, knappe organisatie, en een heel tevreden organisator die een pàk meer toeschouwers had mogen verwelkomen dan het voorgaande jaar. Volkomen terecht overigens, als je ' t ons vraagt.
De huldiging van het dagklassement (van de top vijf (!) nota bene) , die vindt in Strassbessenbach telkens op zondagavond plaats, zo tegen 19 uur aan, in de grote feesttent die dan nog steeds mooi gevuld is. De Duitse schnitzels met frieten rollen er vlot van de toonbank, het schuimend bier stroomt er nog rijkelijk, en de rijders en bakkenisten zijn ondertussen fris geschoren en gewassen en kunnen relaxed richting podium. Brown en Chamberlain, die vijfde werden, die waren op dat moment al richting huiswaarts. Als je op zondagavond in Calais nog de ferry richting Engeland wilt halen, en daarna nog een uurtje of zes langs de verkeerde kant van de weg dient af te werken vooraleer je thuis bent , dan vertrek je inderdaad maar beter op tijd richting hometown.
De vier anderen, die waren er wel !
De crossen volgen elkaar in sneltempo op dezer dagen. Zo snel zelfs dat er bij de editor even een kink in de kabel was. Bij deze hadden jullie de videoclip van het Belgisch kampioenschap te Hasselt nog te goed van smx.tv. Enjoy!