KAMPIOENSCHAP
SMX OF NATIONS GUEUGNON DARDON (F) : KWALIFICATIES.
Volop zomer in Centraal Frankrijk, waar vandaag de kwalificaties plaats vonden voor de prestigieuze Sidecarcross of Nations, waar de dag slecht begon voor team België. In de vrije trainingen al liep quadrijder Jurgen Nouwen een complexe polsblessure op , wat verder rijden onmogelijk maakte. Nouwen keerde dezelfde dag nog terug naar huis om zich maandag te laten opereren in Genk.
Ook bij de sidecars verliep de openingsdag niet zonder slag of stoot. De kwalificatierace, die werd verreden over slechts één manche met alle 27 equipes van de negen deelnemende landen tesamen , werd na drie ronden afgevlagd, nadat de Estse rijder Markus Normak op het lange startveld zwaar was gecrasht, en moest worden overgebracht per ambulance naar het ziekenhuis. De Belgen zaten op dat moment met Sanders-Vincent (derde) en Vanluchene-vd Bogaart (vijfde) goed in de race. Vooraan zwaaiden Dan Foden en brett Wilkinson op plekken één en twee de plak. Maar dat viel dus allemaal te herdoen bij de herstart, een kwartiertje later. Dit keer verliep de start voor onze landgenoten desastreus.
Op vrijdagavond had de loting plaats gevonden, wat gunstig uitdraaide voor de Italianen , Esten en Engelsen die als eersten hun plekje achter het starthek mochten kiezen. Oranje was als vijfde uit de loting gekomen, België als zesde. Vanluchene-vd Bogaart gingen er langs de binnenzijde als een speer vandoor, maar buitenom haakten Sanders-Vincent met hun stuur vast aan het stuur van de naast hen startende Foden-Weinmann, en verzeilden zo in de achterhoede. Na één ronde hadden Vanluchene en vd Bogaart al vijf seconden voorsprong bijeen gefietst, op de Prunier-broers die Foden-Weinmann, Veldman-Lebreton en Wilkinson-Millard vooraf gingen. Hendrickx-Kaethoven, die vanaf rij twee waren gestart, kwamen als achttiende door, Sanders & Vincent moesten vanaf plek tweeëntwintig proberen zo ver mogelijk naar voor te rijden. En dàt ging aanvankelijk erg moeizaam op het verraderlijk ogende circuit. Vooraan staken de wereldkampioenen er met kop en schouders bovenuit, en konden de slotrondes zelfs lekker uitbollen. Terwijl de Prunier-broers op twee de handen vol hadden met Veldman-Lebreton die waren aangesloten, vond Davy Sanders beetje per beetje zijn weg naar voor. Hendrickx-Kaethoven werden onderweg opgehouden door de voor hen gecrashte Grondman-Vincent en Hengster-Hoffmann.
Vanluchene liep als eerste binnen, even later won Prunier het sprintje voor plek twee van Veldman. De Engelsen kwamen met Wilkinson op vier en Foden op vijf goed tot scoren. Nederland en Frankrijk konden met Wijers-van Hal (zesde) en Auvray-Steegmans (zevende) een tweede goed resultaat aan hun twee topposities toevoegen. Sanders-Vincent besloten een sterke inhaalrace op plek tien, kwamen nog aan het achterwiel van de voor hen uitrijdende Peter-Zimmermann en Käser-Käser, maar kwamen net een paar ronden tekort om nog tot de aanval te kunnen overgaan. Dit had tot gevolg dat, op basis van de twee beste resultaten, Frankrijk de winst pakte, en morgen als eerste mag oprijden aan het starthek, voor Nederland en Groot-Brittnnië die met evenveel punten strandden als winnaar Frankrijk. De Belgen mogen morgen als vierde hun positie kiezen aan het hek, en kunnen dus net als hun voorgangers, met twee equipes starten op startrij één. De wedstrijd van morgen wordt verreden over twee manches van 25 minuten en twee ronden, waarvan de vijf beste resultaten in aanmerking komen voor het eindklassement.
(foto's by Evija en Brain)
Terug naar overzicht














Mark Watson ( + 27/12/2011) (41) - 03/10/1985
Rick Sellis (41) - 06/10/1985
Charlotte Arsfeldt (57) - 10/10/1969
Roy Beattie (53) - 03/10/1973
Brian Anthony (40) - 09/10/1986
Pierre Van Hoof (+ 05/01/2025) (87) - 08/10/1939
Hansruedi Herren (73) - 05/10/1953
Bastien Chopin (34) - 05/10/1992
