KAMPIOENSCHAP
KAMPIOENSCHAP
WK ZIJSPANCROSS 2025 LANDT DEFINITIEF OP NEGEN RACES.
Vandaag publiceerde promotor WSC de definitieve wedstrijdkalender voor het WK zijspancross 2025 . Dat de openingsrace , voorzien in Oss begin mei, definitief van de kalender verdwenen is, zal ondertussen niemand meer verbazen. Het WK-programma landt dus dit jaar op slechts negen races, waarvan de eerste wordt verreden op 11 mei in het Tsjechische Kramolin, en de finale terug keert naar het Duitse Rudersberg, op 21 september. Een week later, op 28 september wordt het seizoen afgesloten met de Sidecarcross of Nations in Heerde, in Nederland, dat overigens in 2025 voor het eerst sinds mensenheugenis géén Grand Prix zijspancross zal organiseren.
Het feit dat er in Oss dit jaar dus definitief niet om de WK-punten wordt gestreden , betekent overigens niet, dat er niet gezijspancrosst wordt op en rond de Witte Ruijshheuvel.
Op zaterdag 8 maart vindt de openingswedstrijd om het ONK zijspancross plaats in Oss, waarvoor zich nu al heel wat WK-toppers hebben aangemeld. Uiteraard komen we binnenkort uitgebreid terug op deze internationale zijspancrossrace, want in Oss zijn ze straks toe aan hun honderdste (!) race op het gekende circuit in Noord-Brabant.
En wie wil, kan er gerust een tweedaagse van maken, want op zondag 9 maart wordt er in Oss door de solo-rijders gestreden om de punten voor het kampioenschap in de diverse categorieën der nationalen.
Terug naar overzicht