KAMPIOENSCHAP
KAMPIOENSCHAP
WILKINSON-MILLARD EN WEINMANN BROERS ZETTEN STAPPEN IN NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN.
In het Engelse Canada Heights kwamen negentien linkse – of wat had je gedacht – sidecars in actie voor de derde proef om het nationale kampioenschap. Na een crash in de eerste ronde en een herstart, wonnen Wilkinson & Millard vlotjes de eerste manche met een halve minuut voorsprong op Brown-Grahame, die op hun beurt ook bijna een halve minuut voorsprong hadden op Hodges-Henderson. De broers Kinge vielen voorin weg, na een verkeerde landing waarbij co-piloot Jim Kinge zijn knie blesseerde. De tweede manche werd zowat een kopie van de openingsheat voor wat betreft de twee eerste posities. Michael Hodges verloor zijn derde plek door technische problemen en viel uit. De Noordier Neil Campbell, die er een enkel reisje van bijna negenhonderd kilometer had op zitten om in Canada Heights te geraken, greep zijn kans met beide handen en kon als derde man mee naar de huldiging met winnaar Brett Wilkinson en Stu Brown.
In het Duitse Schopfheim bevestigden de Weinmann-broers hun sterke rijden van Foxhill, door er in de Duitse kampioenswedstrijd de beide manches te winnen.
Tim Prümmer, die aantrad met Aivar van de Wiel werd tweede in heat één, maar kon wegens fysieke uitputtingsverschijnselen de tweede heat niet meer starten, en moet nu op zoek naar een nieuwe vervanger voor de Grand Prix van Frankrijk komend weekend. Peter – Hoffmann behaalden een derde en een tweede plaats, en werden tweede overall, voor de jonge Zwitserse broers Remo en Luka Käser. Weinmann heeft nu ook de leiding in de tussenstand om het Duits kampioenschap met 123 punten. Adrian Peter (112) en Tim Prümmer (108) volgen op korte afstand. De broers Lielbardis, die voor Schopfheim nog de tussenstand aanvoerden, kwamen niet in actie , maar verkozen een wedstrijd in het voor hen naburige Estse Karski-Nuia , alwaar ze vlotjes de beide manches wonnen, voor thuisrijders Lihtsa-Lina en Käring-Lamp.
In het Duitse Kleinhau werd er op vrijdagavond al gezijspancrosst, bij kunstlicht. Er stonden, naast diverse solo-klassen, ook twee categorieën oldtimers sidecars op het programma. In de categorie tot 59 jaar verdeelden Tim Prümmer-Tobias Lange en David Keane-George Wolff de manchezeges. De Engelsen wonnen het dagklassement, voor thuisrijder Prümmer en een ander Engels team Graham Eastall en David Bell. In de categorie boven de zestig jaar, was de overwinning voor de vroegere WK-rijders Diermar Schmid en Bruno Kälin. De Engelsen Richard en Miles Gilham werden tweede via een zuinige 4-2 score. Een ander Engels koppel, Andy en Tim Breacher werd derde.
In de internationale zijspanklasse was de zege voor Christian Hentrich en Simon Lenz die de beide manches wonnen. Noorderburen Bjorn en Sten van de Heuij werden twee keer tweede. Kenny Arts en Lars Hilt werden derde. Kevin Merreel-Ruben van Mol waren onze beste landgenoten met een zesde plaats.
Op zondag werd in Kleinhau het normale DAMCV programma verreden, met ook hier opnieuw enkele landgenoten aan de start. Christian Hentrich won opnieuw de race, dit keer geassisteerd door Andreas Heucken. Marvin Knübben-Tobias Moos waren tweede, Bjorn en Sten van de Heuij waren nu derde. Niels Hendrickx en Wim Swennen waren de snelste Belgen op zondag met een zesde plek, vlak voor Max en Mitch de Borger.
(foto’s FB , resultaten Kleinhau Sidecars Inters vrijdag 30 mei , en Ests kampioenschap Karski-Nuia zond. 1 juni)
Terug naar overzicht