KAMPIOENSCHAP
KAMPIOENSCHAP
WAARHEEN DIT WEEKEND ? MCLB VAN START IN STEKENE.
Het motorcross seizoen komt stilaan op gang. Nadat in Nederland en Frankrijk al een paar voorjaarswedstrijden werden verreden, wordt komende zondag ook in eigen land voor ’t eerst gezijspancrosst dit jaar. De weergoden lijken de Belgische seizoenstart alvast goed gezind. MC De Durmevrienden zijn de doorwinterde organisatoren van dienst in het zanderige en altijd berijdbare Stekene. De Cock-de Vylder en Delmotte-Valcke gingen bij onze noorderburen al wat inrijden en lijken klaar voor de seizoenstart. Voor Van Malderen-Kramar, die vorig jaar wegens blessures het seizoenseinde niet haalden, is het reikhalzend uitkijken naar de comeback. Wie er niet zal bij zijn in Stekene, is de A-kampioen van vorig jaar Junior Verhelst, en het is nog maar de vraag of we de getalenteerde Wingenenaar dit seizoen überhaupt in actie zullen zien. Co-piloot Dagwin Sabbe heeft alvast een onderkomen gevonden bij B-rijder Hannes van den Borre, die met de klasse en de tonnen ervaring van ex WK-copiloot Sabbe aan zijn zijde, alvast een flinke stap voorwaarts kan zetten.
Uitkijken wordt het ook naar het optreden van Sander Lauwers, en Remi de Ceuninck, de B-toppers van vorig jaar, die zich in 2025 volledig in het A-peloton zullen moeten proberen te integreren. Het GPS adres voor MCLB in Stekene komende zondag is Nieuwdorp, 9190 Stekene.
In Nederland staat een wedstrijd voor de MON-federatie gepland op het gekende Wolfsbosch circuit in Gemert, Vorig weekend in Den Hout bleek alvast dat de crossende zijspanjeugd helemaal klaar is om de macht te grijpen bij de MON-federatie.
In Duitsland staat de eerste wedstrijd om het Duits kampioenschap zijspancross op het programma, in Hänchen. Vorig jaar waren het vrij verrassend Tobias Blank en Justin Blume die na een superspannend seizoen de Duitse titel binnen haalden. Op de voorlopige deelnemerslijst voor Hänchen komende zondag vinden we vreemd genoeg de titelvoerders niet terug. Met Tim Prümmer & Jarno Steegmans hebben we in Hänchen een sterk Belgisch ijzer in het vuur. De Weinmann broers die hun progressiecurve vorig jaar flink de hoogte zagen in gaan, en Adrian Peter-Joel Hoffmann zijn de voornaamste Duitse concurrenten. Van ‘buitenlandse’ zijde hebben de Oostenrijkers Weiss-Schneider en de Letse tweeling Daniels en Bruno Lielbardis zich aangemeld. GPS adres : Alte Ziegelei , 03099 Kolkwitz-Hänchen. De eerste manche wordt er verreden om 14 uur, de tweede en beslissende heat om 16:40 uur.
Terug naar overzicht